Skup fasoli

Czy poszukują Państwa skupu fasoli w województwie lubelskim? Gospodarstwo Rolne Agrol zaprasza do nawiązania współpracy. Na rynku działamy od ponad dwudziestu pięciu lat. Zapewniamy dobre ceny skupu – zapraszamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów. Kupimy każdą ilość towaru. Prowadzimy skup wszystkich typów fasoli, ale Szczególnie interesuje nas skup fasoli w następujących odmianach:

  • “Piękny Jaś” (karłowy i tyczny)
  • “Igołomska”
  • “Red Kidney”

Fasola „Piękny Jaś” karłowa

Karłowa odmiana “Piękny Jaś” ceniona jest na rynku ze względu na swoje walory smakowe. To powoduje jej ogromną popularność jako rośliny siewnej. Tysiąc nasion w tej odmianie waży od 1100 do 1500 g, a waga zależy głównie od gleby w miejscu uprawy oraz warunków meteorologicznych w trakcie sezonu. Norma wysiewu dla “Pięknego Jasia” wynosi od 90 do 130 kg nasion na hektar. Sama roślina zapewnia całkiem spory plon z hektara – może on wynieść nawet do 2,5-3 ton.Jak uprawiać “Pięknego Jasia”? Uprawy należy organizować w systemie podwójnych rzędów, w ramach których rośliny są od siebie oddzielone na odległość około 0,5 metra. Z kolei same rzędy mają zwykle 0,5-0,6 metrów odstępu między sobą. Takie dwa rzędy formują potem pasy, oddzielone między sobą na 1,2 m.

Jakich warunków potrzebuje “Piękny Jaś”? Te rośliny wymagają naprawdę dużo ciepła w trakcie kwitnienia czy tworzenia strąków. Idealna temperatura to około 25 stopni Celsjusza  – wyższa może zmniejszyć liczbę strąków. Z kolei minimalna wartość na termometrze niezbędna do rozpoczęcia kiełkowania to co najmniej 11 stopni Celsjusza. Przy niższej temperaturze kwiaty opadają.Głębokość siewu tej odmiany fasoli zależy od rodzaju gleby. Waha się od 4 do 6 centymetrów. Kiedy wykonywać siew? Jest to zależne od pogody, ale co do zasady robi się to od połowy maja do połowy czerwca. Roślina jest gotowa do zbioru od września do października.

Okolice Hrubieszowa są swego rodzaju zagłębiem “Pięknego Jasia”.  Żyzne ziemie sprawiają, że rośnie on tutaj bardzo dobrze – w samym 2013, w okolicy Tyszowiec wyprodukowano aż 30 ton fasoli. Warto też dodać, że “Jasiek” w odmianie karłowej doskonale rośnie właśnie w naszym regionie. A popyt na tę odmianę jest naprawdę spory. Dobrze o tym pamiętać, jeżeli zastanawiają się Państwo nad rozszerzeniem swoich upraw o kolejne rośliny. Gospodarstwo Rolne Agrol może zapewnić bardzo atrakcyjne ceny skupu!

Fasola „Piękny Jaś” tyczna

Fasola “Piękny Jaś” w odmianie karłowej oraz tycznej mają dosyć podobne wymagania dotyczące uprawy. W przypadku odmiany tycznej warto jednak pamiętać o specjalnych konstrukcjach lub tyczkach, do podtrzymania rośliny. Tyczki należy mocno i pewnie umieścić w glebie. Pamiętajmy, że pod ciężarem roślin oraz pod wpływem silnych wiatrów mogą się przewrócić. Z kolei same konstrukcje podtrzymujące nie wymagają aż tak głębokiego umieszczenia w glebie, ale warto je wesprzeć specjalnymi odciągami. To niby oczywiste, ale warto o tym przypomnieć!

Fasola biała „Igołomska”

Fasola “Igołomska” jest bardzo powszechnie hodowana na suche nasiona. To odmiana karłowata – rośliny są niewysokie (do 50 cm). Jej popularność wynika z doskonałych walorów smakowych. Nasiona są duże i nadają się do spożycia od razu, a także ewentualnego przetworzenia. Fasola “Igołomska” to odmiana średnio wczesna. Jest dosyć plenna – z hektara można uzyskać od 2.5 do nawet 3.5 ton fasoli. Z kolei 1000 nasion waży zazwyczaj około 400 gram. Co ważne, jest łatwa do wymłócania, a same strąki dojrzewają równomiernie i są naprawdę duże.

Fasola czerwona „Red Kidney”

Fasola w odmianie “Red Kidney” (znana też jako “nerka”) zagościła na stałe na polskich stołach i stała się poszukiwana na rynku. Nerkowate nasiona (od kształtu zresztą pochodzi sama nazwa), o grubej okrywie w kolorze bordowym. Fasola „Red Kidney” ma dosyć spore wymagania co do temperatury. Idealne warunki to 18-26 stopni Celsjusza, a pH gleby powinno wynosić około 6-7. Dojrzewanie nasion trwa od 100 do 140 dni. Warto wspomnieć, że nasiona są odporne na antraktozę oraz tolerancyjne na bakteriozę.

Fasolę odbieramy od klienta własnym transportem

Skupujemy nawet duże ilości fasoli w okolicy Hrubieszowa i w całym regionie. Dbamy o to, by oferowane przez nas ceny skupu były korzystne.  Nawet w latach, gdy ceny skupu fasoli w naszym regionie były bardzo niskie (np. 2014), proponowaliśmy gospodarstwom atrakcyjne kwoty. Niedawno wprowadziliśmy usługę odbioru fasoli. Co to znaczy? Sami odbierzemy zakupiony towar z dowolnego miejsca. Nie muszą już Państwo jeździć do punktu skupu, a zamiast tego to nasi pracownicy odwiedzą Państwa gospodarstwo w wybranym terminie. Zapraszamy do kontaktu:

Nasi pracownicy regularnie odwiedzają gospodarstwa w okolicach Hrubieszowa, ale interesuje nas skup fasoli z całego kraju. Zachęcamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów transakcji.

P.P.H.i U. AGROL Robert Szymański

SKUP i PRZETWÓRSTWO
FASOLI

Prowadzimy sezonowy skup fasoli

Kontakt Kontakt