Gospodarstwo Rolne Agrol

PRODUKCJA NASION
i MATERIAŁU SIEWNEGO

Produkujemy kwalifikowany materiał siewny
(C/1) zbóż oraz roślin strączkowych

Produkcją kwalifikowanego materiału siewnego zajmujemy się już ponad 10 lat. W tym czasie zdołaliśmy wyrobić sobie opinię rzetelnego producenta oraz uzyskać zaufanie klientów.

Gospodarstwo rolne Agrol-Szymański to wiodący producent nasion w województwie lubelskim. Nasza produkcja pochodzi prosto z jednego z najczystszych regionów Polski, dodatkowo wyróżniającego się doskonałą jakością ziemi uprawnej (czarnoziem). Jesteśmy jednym z liderów w dziedzinie produkcji nasion w województwie lubelskim.

W procesie produkcji nasion stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość produktu finalnego. Dlatego też reprodukcję materiału siewnego prowadzimy na własnych gruntach rolnych, co umożliwia nam utrzymanie pełnej kontroli nad prowadzeniem plantacji, m.in. poprzez odpowiednio dobrane zabiegi ochronne czy stosowanie selekcji negatywnej.

Od września 2016 r. korzystamy z nowoczesnego magazynu nasiennego, znajdującego się w Mojsławicach Kolonii k/Hrubieszowa. Jest on wyposażony w jedne z najnowocześniejszych linii technologicznych do czyszczenia, zaprawiania i pakowania materiału siewnego.

Do przygotowania materiału siewnego stosujemy zaprawy nasienne, dostępne na rynku, kierując się życzeniem klienta. Istnieje także możliwość przygotowania niezaprawionych nasion. Towar oferujemy w opakowaniach: BB a’1000 kg, BB a’500 kg oraz w workach a’50 kg.

W zakresie produkcji nasiennej współpracujemy z wiodącymi firmami hodowlanymi, takimi jak DANKO, Poznańska Hodowla Roślin, Hodowla Roślin Strzelce czy Saaten Union. Dzięki temu możemy zaoferować najlepsze odmiany, sprawdzające się w polskich warunkach klimatyczno-glebowych. Produkowany przez nas materiał siewny sprzedajemy pod marką NASIONA SZYMAŃSKI.

Od 2016 r. jesteśmy uczestnikiem programu KWALIFIKAT PLUS, którego inicjatorem jest firma DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. Program zakłada sprzedaż nasion kwalifikowanych, o podwyższonych parametrach siewnych, przekraczających normy urzędowe. Ponadto, nakłada na nas obowiązek umieszczania na etykiecie informacji o masie tysiąca ziaren oraz zdolności kiełkowania, co umożliwia rolnikowi zastosowanie precyzyjnych norm wysiewu. Natomiast od sezonu Jesień 2018 uczestniczymy w nowym programie – KWALIFIKAT PLUS VIGOR, który jest kontynuacją programu KWALIFIKAT PLUS. Jego założenia zostały rozszerzone o stosowanie podczas zaprawiania ziarna unikalnego nawozu donasiennego DANKO VIGOR, wyprodukowanego przez firmę INTERMAG. Jest to mieszanina mikroskładników pokarmowych, która przyspiesza i stymuluje wschody oraz początkowy rozwój roślin. Oba programy mają na celu promowanie wśród rolników najtańszych czynników plonotwórczych, do których należy przede wszystkim dobór właściwej odmiany oraz stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego o wysokich parametrach jakościowych.

Ponadto, posiadamy prawo do korzystania z marki KWALIFIKAT PLUS przy sprzedaży odmian zbóż firmy DANKO. Program ten gwarantuje wysokie walory jakościowe dla nasion kwalifikowanych w stopniu C/1, m.in. zdolność kiełkowania na poziomie powyżej 90%.

Kontakt Kontakt